Gorilla Wear 4-inch Women Lifting Belt

960 ден

  • Поддржува долниот дел на грбот
  • Го стабилизира ‘рбетот
  • 4 инчен заден дел
  • Прилагодливо вклопување
  • Затворање со велкро
Clear

Женскиот појас за кревање Gorilla Wear од 4 инчи е дизајниран специјално за жени кои вежбаат. Појасот за подигнување го намалува стресот на долниот дел на грбот и спречува хиперекстензија при кревање тежина. Притисокот на ременот го поддржува долниот дел на грбот и го стабилизира ‘рбетот. Дополнително, носењето појас за кревање ве прави повеќе свесни за правилното држење на телото за време на вежбите. Ременот е изработен од висококвалитетни ткаенини и е завршен со големи логоа на Gorilla Wear. Се чувствува меко на допир што е пријатно при движење и вежби. Затворањето со тока и велкро може да се справи со секој предизвик. Женскиот појас за кревање Gorilla Wear од 4 инчи има одлично вклопување, обезбедува оптимална удобност и ви овозможува да кревате без грижа!

Материјал: 45% полипропиленска пена, 25% најлон, 20% полипропилен, 10% полиестер

Ширина: 4 инчи/ 10 сантиметри

Дополнителни информации

Боја

Црна, Бела

Main Menu

Gorilla Wear 4-inch Women Lifting Belt