Winchester Men’s Tights – Black

1,890 ден

  • Тесен фит
  • Растегливи ткаенини
  • Еластичен појас
  • Заден џеб за мобилен телефон
  • Совршен за слоевитост на вашата облека
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Прифатете се каков предизвик со машките хеланки Винчестер. Овие мултифункционални хеланки се направени за секој предизвик, без разлика дали тренирате во теретана, се борите во рингот или вежбате на отворено. Носете го под вашите (борбени) шорцеви или панталони за да создадете слоеви и да останете топли. Стегнувачката ткаенина на машките хеланки Винчестер е погуста во споредба со нашите други машки хеланки. Има цврсто вклопување и создава чувство на компресија. Еластичниот појас обезбедува хеланките да не се лизгаат за време на вежбањето. Џебот со патент на задната страна ви овозможува безбедно да го чувате вашиот мобилен телефон.Хеланките се завршен со препознатливиот бренд Gorilla Wear.

Материјал: 85% полиестер,15% еластин.

Дополнителни информации

Големина

L, XL, XXL

Main Menu

Winchester Men's Tights - Black