293 Vertical Logo NEBBIA T-Shirt – White

2,290 ден

На залиха

 • Вертикално лого со „N“ на предната страна
 • Оригинално лого „N“ на задната страна
 • Класичен регуларен крој
 • Не се собира благодарение на еластинот
 • Пријатен на допир
 • Воздушеста и еластична
 • Материјал:
  бела и црна: 96% памук, 4% еластин
  каки: 48% памук, 48% полиестер, 4% еластин
Категории: ,

Дали мислите дека само неколкумина можат да имаат мускулесто и shredded тело? Заборавете на изговорите. Не треба да споредувате. Бидете свои во оваа класична машка фитнес маица од NEBBIA.

Не е важно колку повторувања правите или колку се големи вашите бицепси. Важно е да направите се за да бидете подобри од вашето старо јас. Мотивирајте се пред секоја борба со оваа НЕББИА маица со вертикално лого! Класичната памучна маичка ја подигнавме на сосема ново ниво. Благодарение на додадениот еластин, ќе уживате во поголема флексибилност и ефикасни својства за отстранување на потта. Маичката е исто така отпорна на триење и гужвања.

Покажете дека и вие сте член на нашата фитнес заедница и носете NEBBIA каде и да одите!

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Величина

M, L, XL, XXL

Main Menu

293 Vertical Logo NEBBIA T-Shirt - White