550 Aloha Babe Leggings

1,490 ден

 • Супер мека ткаенина пријатна на допир
 • Обмислен дизајн во комбинација со мрежа
 • Scrunch задник ефект
 • Пресек за обликување на телото
 • Дизајниран за природно движење
 • Три-комбо на еколошки материјали
 • Еластична лента NEBBIA со силиконски N логоа внатре
 • Материјал:
  1: 80% РЕЦИКЛИРАН ПОЛИАМИД, 20% ЕЛАСТАН
  2: 75% РЕЦИКЛИРАН ПОЛИЕСТЕР, 25% ЕЛАСТАН
  НЕГА
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Дозволете си да цветате! Мини колекцијата ALOHA BABE е инспирирана од природата и сонцето. Уживајте во летните вибрации во текот на целата година!

Хеланките ALOHA BABE се супер женствени и го обликуваат телото благодарение на модерниот крој и материјал. Изработени од иновативни ткаенини од рециклирана пластика наменети за активен спорт. Обмислениот дизајн и специјалната ткаенина ќе ве поддржат за време на тренингот кога треба да се потпрете на хеланки кои се отпорни на чучнување и скокање, но и ќе ја подобрат вашата убавина и самодоверба.

Комбинацијата на еластична ткаенина и мрежа ќе го обликува вашето тело, а есенцијалниот ефект на задник убаво ги подига задникот и бутовите. Иконата NEBBIA бенд со ситни силиконски „N“ од внатрешната страна ќе ги обезбеди хеланките да останат на своето место за да не морате да ги собирате и да се концентрирате на вашата изведба!

Употребата на ткаенина е нашата порака за поддршка на напорите за одржливост и одговорното однесување на нашата планета. Сигурни сме дека ќе изгледате прекрасно во парчето инспирирано од убавината на Хаваите што е симбол на дивата природа што го одзема здивот. Заедно помагаме на планетата да цвета.

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Големина

S, М

Main Menu