193 Old-School Muscle Tank Top – Light Grey

1,790 ден

На залиха

 • Логото на Mr Olympia на задната страна
 • Лабаво вклопување за максимална слобода на движење
 • Мек материјал кој дише
 • Дополнителна флексибилност благодарение на додадениот еластин
 • Ретро печатење со црвени линии
 • Тајна апликација „Запомни зошто започна“
 • Материјал: 95% памук, 5% еластин
Категории: ,

Оваа маичка со шампионски дизајн мора да го има секој бодибилдер и љубител на бодибилдингот. Благодарение на класичниот ретро крој, веднаш ќе доживеете живописно враќање на легендарната Muscle Beach. Во еден момент, ќе се најдете покрај легендите како Роби Робинсон и Френк Зејн.

Запомнете зошто почнавте.

Горниот дел од маичката е олицетворение на вашите почетоци. Од памучниот материјал до принтот – секој детал од маичката ќе ве потсети на причините и целите што ве доведоа во теретана за прв пат. Принтот на легендарната 1965 година и логото на NEBBIA е во ретро заоблена форма. Боите и иконското лого „Mr.O“ на задната страна се однесуваат на Mr Olympia – најпрестижното бодибилдинг натпреварување. Целата колекција е создадена во соработка со The Olympia.

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Величина

M, L, XL, XXL

Main Menu

193 Old-School Muscle Tank Top - Light Grey