292 Red “N” T-shirt – Black

2,190 ден

На залиха

 • Лого на NEBBIA со црвено „N“ на предната страна
 • Оригинално лого „N“ на задната страна
 • Класичен регуларен крој
 • Не се собира благодарение на еластинот
 • Пријатно на допир
 • Воздушеста и еластична
 • Материјал: 96% памук, 4% еластин
Категории: ,

Нема на што! Ви носиме нови и уште подобри парчиња NEBBIA Essentials. Безвременскиот дизајн на машката маичка црвена „N“ веднаш ќе ве освои. Откријте ново парче кое мора да го има секој фитнес ентузијаст!

Оваа црвена маичка „N“ NEBBIA ќе ве мотивира пред секој предизвик што ве очекува во теретана, на училиште или на работа. Класичната памучна маичка ја подигнавме на сосема ново ниво. Благодарение на додадениот еластин, ќе уживате во поголема флексибилност и ефикасни својства за отстранување на потта. Маичката е исто така отпорна на триење и гужвања. Дали претпочитате црна, бела, сива или сите три? Секој модел лесно можете да го комбинирате со шорцеви NEBBIA, спортски панталони или вашите омилени фармерки.

Покажете дека и вие сте член на нашата фитнес заедница и носете NEBBIA каде и да одите!

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Величина

M, L, XL, XXL

Main Menu