177 ESSENTIAL Shorts – Grey

2,890 ден

На залиха

  • два странични џебови
  • недовршен дизајн
  • сошиена гума во пределот на половината
  • мек материјал пријатен на допир
  • иконските NEBBIA ленти на страните
  • 88% ПАМУК 12% ПОЛИЕСТЕР
Категории: ,

Знаеме дека ви треба нешто за да се чувствувате исклучително добро во теретана. Знаеме дека избирате да одите таму за да се чувствувате горди и задоволни со себе и да не размислувате дали облеката ви стои. Сакаме да му оддадеме почит на секој одлучен фитнес дечко или класичен фитнес ѕвер. Го освеживме одамна омилениот стил и докажаниот крој, додавајќи неколку детали кои не само што ќе направат да изгледате убаво, туку главно ќе ве мотивираат секогаш кога ќе ви се допадне да прескокнете еден ден од нозете;)

Лабава форма, совршено избран материјал и врвки во пределот на половината – сето ова е гаранција да се чувствувате удобно во овие шорцеви за време на секој тренинг, но и за време на слободното време. Затоа, станете и покажете ги вашите листови! #nebbialegday

Грижете се за облеката и за нашата планета:

  • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
  • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
  • Не користете омекнувач
  • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Величина

M, L, XL

Main Menu