409 High-Waist Loose Fit Sweatpants “Feeling Good”

3,200 ден

  • Женски тренерки со висок струк
  • Странични џебови
  • Рефлексивно лого на NEBBIA
  • Тренерки : 88 % ПАМУК, 12 % ПОЛИЕСТЕР  ластик на глуждови: 95 % ПАМУК, 5 % ЕЛАСТАН
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Обожавате ли да носите спортски пантолони? Сега можете да ги имате во популарна варијанта со висок струк. Кога ги правевме, користевме памучна ткаенина што дише и додадовме некои стилски карактеристики што ги носат на следното ниво! Ние разбираме дека кога станува збор за облеката што ја носите, најважно е како се чувствувате во неа.

Покажете ги облините додека носите спортски панталони! Овие женски спортски панталони со висок струк ќе го истакнат вашиот струк и ако ги комбинирате со кроп маичка, ќе добиете подолги нозе. Додадовме два странични џебови со широк раб на крајот. Бидејќи се со висок струк, ќе се чувствувате самоуверено и пријатно во исто време. Благодарение на додадениот полиестер, спортските панталони нема да се збрчкаат и имаат поголема флексибилност.

Грижете се за облеката и за нашата планета:

  • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
  • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
  • Не користете омекнувач
  • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂
  •    

Дополнителни информации

Големина

S, М

Main Menu

409 High-Waist Loose Fit Sweatpants "Feeling Good"