403 Classic High-Waist Performance Leggings – Dark Gray

2,390 ден

На залиха

  • Функционални со технологија за исфрлање пот
  • Отпорни на триење
  • Произведено во Шпанија
  • Флексибилни и меки
  • OEKO-TEX ®
  • 80% ПОЛИАМИД, 20% ЕЛАСТАН
Категории: ,

Женските хеланки Classic High-Waist Performance со висок струк ќе ја истакнат вашата женственост и сила. Ги дизајниравме со почит кон вашиот активен животен стил и желбата за минималистички дизајн. Разбираме дека кога е во прашање облеката што ја носите, најважно е како се чувствувате во неа.

Функционалните хеланки Classic Performance се прилагодени за широк спектар на спортови. Тие се направени од високо функционалниот материјал POWER. Ткаенината што ја отстранува потта и брзо се суши ќе се прилагоди на вашиот тип на тело и ќе се движи со вас. Благодарение на повисокиот струк, хеланките остануваат на своето место, не се тркалаат надолу, совршено обликувајте го вашето тело. На десната бутина има рефлексивно лого на NEBBIA. Уживајте во нивните функционални детали и својства во теретана или додека лизгате на ролери.

Грижете се за облеката и за нашата планета:

  • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
  • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
  • Не користете омекнувач
  • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

 

Дополнителни информации

Величина

S, M, L

Main Menu

403 Classic High-Waist Performance Leggings - Dark Gray