5 Electrolytes – 10 шумливи таблети (42 g) – Lemon Tonic

230 ден

На залиха

Растворлива таблета – додаток во исхраната, за подготовка на електролитен напиток без калории со 5 минерали, засладувач и кофеин . Lemon tonic вкус.

Спортски напиток со 0 калории, со природни вкусови, без шеќер, со кофеин .

Нутритивни информации во: 100 g таблета (4,2 g*) 4 сервирања
Енергија kJ (kcal) 821 (196) 34 (8) 136 (32)
Масти 0 g 0 g 0 g
    – од кои заситени 0 g 0 g 0 g
Јаглехидрати 10 g 0,6 g 1,6 g
    – од кои шеќери 0,6 g 0 g 0 g
Протеини 0 g 0 g 0 g
Сол 15,0 g 0,63 g 2,5 g
 Кофеин 1786 mg 75 mg
Минерали во 100 g таблета (4,2 g*) 4 сервирања
Содиум 
5952 mg
250 mg
Калиум 3571 mg 150 mg (7,5%*) 600 mg (30%*)
Хлор 4762 mg 200 mg (25%*) 800 mg (100%*)
Калциум 1429 mg 60,0 mg (7,5%*) 240 mg (30%*)
Магнезиум 670 mg 28,1 mg (7,5%*) 113 mg (30%*)

*% од нутритивна референтна вредност.

Растворлива таблета – додаток во исхраната, за подготовка на електролитен напиток без калории со 5 минерали, засладувач и кофеин.Lemon tonic вкус.

Препорачана употреба: Максимум 1 таблета дневно. Растворете 1 таблета во 250 ml вода според ваш вкус. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Чувајте надвор од дофат на деца.

Состојки: Киселина (лимонска киселина), регулатор на киселост (натриум карбонат), навлажнувач (сорбитол),минерали (калиум хлорид, инулин, калциум карбонат, натриум хлорид ,природни вкусови, кофеин, , магнезиум хидроксид, скроб, калциум фосфат), засладувач (сукралоза).Чувајте на ладно и суво место.

Чувајте на ладно и суво место. Рок на употреба: означено на дното на пакувањето.

 

℮ 42 g = 10 таблети х 4,2 g

Main Menu

5 Electrolytes – 10 шумливи таблети (42 g) – Lemon Tonic