ENERGIZE ADVANCED 55gr | Hazelnut Chocolate рок 06/24

60 ден100 ден (-40%)

На залиха

  • Совршена текстура: не е суво а ни лепливо
  • C2MAX Dual Source Carb Mix
  • Со додаден магнезиум и натриум.
  • Добра подносливост

На патот до нови лични најдобри перформанси жртвувате многу – но барем не во исхраната за време на тренинг или натпревар. ENERGIZE Advanced® е новиот енергетски бар од PowerBar. Вкусен и со идеална текстура,апсолутно задоволство од секој залак. Со C2MAX – научно развиена мешавина од јаглени хидрати со сооднос 2: 1 на извори на глукоза и фруктоза – ENERGIZE Advanced® не само што ви обезбедува докажана функционалност, туку исто така ја поддржува вашата минерална рамнотежа со натриум и магнезиум. Пробајте го PowerBar ENERGIZE Advanced® сега во два возбудливи вкусови!

Урми, овесни снегулки, фруктоза, оризови грицки (оризово брашно, шеќер, , глутен од пченица ,сончогледово масло, брашно од јачмен , сол), оризов сируп, оризово брашно, фруктоза, лешници (3,5 %),обезмастено млеко во прав, обезмастено какао во прав (1,5 %), кокосово масло, глицерол,натриум хлорид,природни вкусови,магнезиум карбонат,какао парчиња (0,1 %).

Може да содржи: кикирикибадемисоја.

Препорачана употреба

    • 1- 4 барови / дневно.
    • Идеално пред или за време на тренинг со доволно течности.
    • Како составен дел од разновидна и балансирана исхрана.

Нутритивни вредности на 100 g на бар (55 g)
Енергија kJ (kcal) 1570 (372) 864 (205)
Масти 6 g 3,3 g
од кои заситени 2,0 g 1,1 g
Јаглехидрати 70 g 39 g
од кои шеќери 35 g 19 g
Влакна 5,6 g 3,1 g
Протеин 6,9 g 3,8 g
Сол 0,55 g 0,30 g
Магнезиум 103 mg (27% *) 56,6 mg (15% *)
Натриум 220 мг 121 мг

Main Menu

ENERGIZE ADVANCED 55gr | Hazelnut Chocolate рок 06/24

60 ден100 ден (-40%)

Додади во кошничка