Blade Anabolic Whey 2000gr.

2,790 ден3,390 ден (-18%)

На залиха

  • 21 gr протеин во порција
  •  4гр. креатин монохидрат во доза
  • 4,5 gр BCAA во секоја порција
  • Лесно мешање
  • Одличен вкус
Катеорија:

Blade Sport Anabolic Whey е 100% чист протеин од сурутка, мицеларен казеин и додаток од креатин монохидрат(4гр. во доза). Оваа иновативна формула е направена од најдобрите микрофилтрирани протеински концентрат и изолат од сурутка кои овозможуваат оптимално хранење и одржување на мускулите. Една порција содржи 21гр. протеин и 4.5гр BCAA, кои се неопходни за зголемување на квалитетна мускулна маса.  

Препорачана употреба: Измешајте 1 мерица (40g) во 250ml вода. Може да се зема во кое било време, пред или после тренинг, дење или ноќе.

Дополнителни информации

Вкус

Vanilla, Chocolate

Main Menu

Blade Anabolic Whey 2000gr.

2,790 ден3,390 ден (-18%)

Додади во кошничка