ChelaZone® ZincChel®- 90 капсули

790 ден

На залиха

» нормална синтеза на ДНК, киселинско-базен метаболизам, метаболизам на јаглени хидрати, когнитивна функција, плодност и репродукција, метаболизам на макронутриенти, метаболизам на масни киселини, метаболизам на витамин А, синтеза на протеини
» одржување на нормално ниво на коски, коса, нокти, кожа, тестостерон во крвта и видот
» одржување на нормална функција на имунолошкиот систем
» заштита на клетките од оксидативен стрес

 ZincChel® е додаток во исхраната со најдобра и најлесно апсорбирачка форма на цинк( ChelaZone® ).

Минералите хелати ChelaZone® се природна форма на минерали за човечкото тело. Тие се апсорбираат многу лесно и брзо, имаат позитивно влијание врз целокупната употребливост на минералот, а особено врз неговата ефикасност.

Препорачана доза: Земете 1 капсула дневно со оброк. Пијте многу вода.

Нутритивни вредности во 1 капсула:  Цинк (ChelaZone® цинк биглицилин хелат) 30 mg (300 %*) *дневна препорачана доза.

Состојки: агенс протиц згрутчување: микрокристална целулоза; ChelaZone® цинк биглицилин хелат,растителна капсула Vcaps®(хипромелоза,боја: титанум диоксид), агенс протиц згрутчување: растителен магнезиум стеарат и силициум диоксид.

Предупредување за алергени: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен и школки.

Предупредување: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Да се чува подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Пред употреба на овој додаток во исхраната консултирајте се со вашиот лекар. Да се чува на температура не повисока од 25 ° C на ладно и суво место далеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна диета. Производителот не одговара за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Main Menu

ChelaZone® ZincChel®- 90 капсули