Super Omega 3-6-9 | 90 soft gel caps.

790 ден

На залиха

GreenDay® Super Omega 3-6-9 содржи екстракт од рибино масло, масло од лисичинка и масло од ленено семе во гел капсула, кои се извори на незаситени масни киселини.

 

GreenDay® Super Omega 3-6-9 содржи екстракт од рибино масло, масло од лисичинка и масло од ленено семе во гел капсула, кои се извори на незаситени масни киселини.

EPA и DHA придонесуваат за нормална функција на срцето. Поволниот ефект се добива со дневен внес од 250 mg EPA и DHA.

ALA придонесува за одржување на нормално ниво на холестерол во крвта. Поволниот ефект се добива со дневен внес од 2 g ALA.

Препорачана доза: Земете една капсула дневно, со храна. Пијте големо количество вода во текот на денот.

Нутритивни факти во 1 капсула:

Рибино масло 1000 mg

ЕПА (еикозапентаеноична киселина) 72 mg

ДХА (докозахексаеноична киселина) 48 mg

АЛА (алфа линоленска киселина) 150 mg

ЛA (линолеинска киселина) 140 mg

ОА (олеинска киселинa) 51 mg

Витамин Е 6,5 mg

Состојки: рибино масло 29%, желатинска капсула (желатин, згуснувач: глицерин, вода), масло од ленено семе 21,7%, масло одсончогледово семе 21%, dl-алфа токоферил ацетат.

Предупредување за алерген: Може да содржитраги од млеко, јајца, соја, глутен и школки. Предупредување: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Да се чува подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Да се чува на температура не поголема од 25°C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање. Број на серија и рок на траење : видете го пакувањето.

Main Menu

Super Omega 3-6-9 | 90 soft gel caps.