MAGNESLIFE Instant Drink Powder 300gr – Forest Berries

1,190 ден

На залиха

Најефективната форма на магнезиум на пазарот. Инстант мешавина во прав базирана на брендираната состојка Aguamin©. Овој биолошки активен магнезиум заедно со уникатната хелатна форма на магнезиум. Затоа кажете им збогум на стресот и уморот.

Нутритивни факти во 5 g: магнезиум: 375 mg = 100%*; вит. Ц: 24 mg; вит. Б3: 4,8 mg; вит. Е: 3,6 mg; вит. Б5: 1,8 mg; вит. Б6: 0,42 mg; вит. Б2: 0,42 mg; вит. Б1: 0,33 mg; вит. Б12: 0,75 mсg; биотин: 15 mсg; вит. Б9: 60 mсg. *ПДВ. Содржината на вит. во 5 g одговара на 30% од ПДВ.

Состав: магнезиум цитрат, инулин, магнезиум бисглицинат, арома, регулкатор на киселост: лимонска кис., мешавина од конц. од цвекло и екстр. од спирулина,аскорбинска кис., алфа-токоферил ацетат, никотинамид, калциум пантотенат, пиридоксин хидрохлорид, рибофлавин, тиамин
мононитрат, птероилмоноглутаминска кис., биотин, цијанкобаламин, засладувачи: сукралоза и стевиол гликозиди, агенс против згрутчување: силициум диоксид.

Употреба: Измешајте 5 g со 500 ml вода и пијте во текот на денот.

Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не служи како замена за разновидна исхрана. Чувајте надвор од дофат на деца! Рок на употреба, нето маса: означено на пак.

 

Main Menu

MAGNESLIFE Instant Drink Powder 300gr - Forest Berries