Fenugreek 60 mega capsules

690 ден

На залиха

Fenugreek – додаток во исхраната во капсули со екстракт од тилчец (пискавец).

Fenugreek – додаток во исхраната во капсули со екстракт од тилчец (пискавец).

Нето маса 75,8 g / 60 мега капсули

Состав: екстракт од семе од тилчец (пискавец) (Trigonella foenum-graecum) 74,2%, обвивка на капсулата [желатин, глазура (шелак), боја (железни оксиди и хидроксиди), регулатор на киселост (амониум хидроксид), регулатор на киселост (калиум хидроксид)], агенс за набабрување (калциум фосфат), агенси против згрутчување (магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид),

Произведено во погон во кој се процесираат производи што содржат: млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови.

Внимание: Чувајте надвор од дофат на деца. Додатоците во исхрана не служат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Не се препорачува за трудници или доилки. Не се препорачува на лица кои земаат лекови или имаат здравствена проблеми.

Нутритивни факти | Дневна доза: 2 капсули | Вкупно сервирања во пакувањето: 30
Во 2 капсули
екстракт од семе од тилчец (пискавец) 1500 mg

 

*BioTech USA работи со FSSC2200 и ISO 22000 систем за безбедност на храната и ISO 9001 систем за квалитет. Производствениот објект поседува HACCP, GMP и HALAL сертификати.

Main Menu

Fenugreek 60 mega capsules