COLLAGEN RENOVER | 350 gr

990 ден

Нема на залиха

ЈА ОБНОВУВА ЗГЛОБНАТА РСКАВИЦА И ЈА ОДРЖУВА КОЖАТА ЗДРАВА И УБАВА

  • СИЛНИ ЗГЛОБОВИ И УБАВА КОЖА
  • КОМПЛЕКС ЗА РЕГЕНЕРАЦИЈА НА РСКАВИЦАТА
  • ВИСОКО БИОАКТИВНИ КОЛАГЕН ПЕПТИДИ
  • КОЛАГЕН ХИДРОЛИЗАТ+ ВИТАМИН Ц

Collagen Renover. Додаток во исхраната. Содржи засладувачи. Хидролизиран колаген со витамин Ц. Collagen Renover содржи витамин Ц кој ја поддржува нормалната продукција на колаген со цел да се обезбеди подобра функција на ‘рскавиците и коските. Препорачаната дневна доза е 10 g (3 мерици).

Активни состојки Во 10 g Во 5 g

Колагенска матрица Колаген Хидролизат 9320,0 mg 4660,0 mg

Витамин Ц 80,00 mg (100%)* 40,00 mg (50%)*

*Препорачан дневен внес

Состојки: хидролизиран колаген (93,2%), регулатор на киселост – лимонска киселина, ароми, витамин Ц (Л-аскорбинска киселина), засладувач – сукралоза, боја за вкус на лимон – бета каротен, боја за вкус на цреша и јагода-банана – азорубин.

Употреба: Растворете една доза од производот – 5 g (1,5 мерици) во 100 ml вода. Земете две сервирања дневно, препорачливо 30 минути пред оброк.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Main Menu

COLLAGEN RENOVER | 350 gr

990 ден