Galvanize 100 Whey 500gr

790 ден990 ден (-20%)

Нема на залиха

  • 23-24g високо квалитетен протеин
  • Нема додаден шеќер
  • Неверојатен  вкус
  • 100% инстант за лесно мешање
  • Volactive®
  • Најквалитетната суровина во светот
Катеорија:

Супериорна матрица на  Volactive®  протински концентрат од сурутка и CFM (“Cross-Flow” микрофилтриран) протеински изолат од сурутка  •  збогатен со DigeZyme®, без додадени шеќери

23-24 g протеини / сервирање

100 Whey е протеински напиток со вкус на чоколадо кокос во прав со засладувачи за поддршка на високо-протеинска диета. Научно е докажано дека комбинацијата на интензивни физички вежби и зголемен внес на протеини доведува до раст и одржување на мускулната маса и одржување на нормални коски*. Покрај работењето само со висококвалитетни производители на суровини, ние ги тестираме нашите протеини преку ригорозни анализи, што резултира со производ кој исто така има одличен вкус. 100 Whey го збогативме со DigeZyme® дигестивни ензими (DigeZyme® е регистриран заштитен знак на Sabinsa Europe GmbH).

*Овие здравствени тврдења се одобрени од Европската агенција за безбедност на храна (EFSA) и Европската комисија (ЕК).

Внимание: Да се чува подалеку од дофат на деца. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Користете го за дополнување на урамнотежена исхрана. Не користете повеќе од препорачаната дневна доза.

Информации за алергени: Производот е изработен во објект во кој се преработуваат производи кои содржат: млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

Нутритивни информации      
Сервирање: 32 g Вкупно сервирања во пакувањето: 1/28/71        
  Во 100 g Во 32 g ПДВ%*
Енергија 1636 kJ/389 kcal 523 kJ/125 kcal 6%
Масти– од кои заситени 6,8 g2,3 g 2,2 g0,7 g 3%4%
Јаглехидрати– од кои шеќери 5,2 g3,7 g 1,7 g1,2 g 0,7%1%
Протеини 72 g 23 g 46%
Сол 0,90 g 0,29 g 5%
*ПДВ%: Препорачана дневна вредност за возрасни во сервирање. (8400 kJ / 2000 kcal)
Количина Во 100 g Во 32 g  
Л-таурин 500 mg 160 mg
Дигестивни ензими (DigeZyme®) 100 mg 32 mg

Состојки: 100 Whey протеинска мешавина (CFM протеински концентрат од сурутка [од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин], CFM протеински изолат од сурутка [од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин]), какао во прав со намалена масленост (10/12%), вкусови (чоколадо, кокос), натриум хлорид, Л-таурин, засладувачи (ацесулфам K, сукралоза), згуснувач (ксантанова гума), DigeZyme® комплекс од ензими (алфа амилаза, неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза).

Аминокиселински профил во 100 g протеин
Есенцијални аминокиселини Условно есенцијални аминокиселини Неесенцијални аминокиселини
Леуцин ** Глутамична киселина Аспартамска киселина
Лизин Леуцин ** Аланин
Треонин Лизин Серин
Изолеуцин ** Треонин Глицин
Валин ** Изолеуцин **
Фенилаланин    
Метионин    
Хистидин    
Триптофан    
Вкупно:             47,5 g 30,5 g 22,0 g
**Вкупно аминокиселини со разгранет ланец (ВСАА): 22,9 g

Main Menu

Galvanize 100 Whey 500gr

790 ден990 ден (-20%)