GALVANIZE OMEGA3 | 100 caps

690 ден

Нема на залиха

ОМЕГА3 со висок процент на EPA и DHA

ОМЕГА3 со висок процент на EPA и DHA

EPA и DHA се важни форми на омега3 кои играат различни улоги во телото. Може да се најдат во риби како скуша и лосос, но повеќето луѓе не ја конзумираат препорачаната количина преку исхраната.

Добрите масни киселини како EPA и DHA допринесуваат за номална функција на срцето и го заштитуваат нервниот систем.

Посакуваниот ефект се постигнува со дневен внес од 250мг на EPA и DHA.

Препорачана употреба: Земете 1 капсула два пати на ден со оброк.

_ing_100_WHEY_900g.png

 

Main Menu

GALVANIZE OMEGA3 | 100 caps

690 ден