Gorilla Wear 4 Inch Nylon Lifting Belt – Black/Red

1,490 ден

  • Го поддржува долниот дел на грбот
  • Го стабилизира ‘рбетот
  • 4 инчен заден дел
  • Прилагодливо вклопување
  • Затворање со велкро
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Најлонскиот појас за кревање Gorilla Wear од 4 инчи го намалува стресот на долниот дел на грбот и спречува хиперекстензија при кревање тешки. Притисокот на ременот го поддржува долниот дел на грбот и го стабилизира ‘рбетот. Дополнително, носењето појас за кревање ве прави повеќе свесни за правилното држење на телото за време на вежбите. Ременот е изработен од висококвалитетни ткаенини и е завршен со големо лого Gorilla Wear. Се чувствува меко на допир што е пријатно при движење и вежби. Затворањето со тока и велкро може да се справи со секој предизвик. Најлонскиот појас за кревање Gorilla Wear од 4 инчи има одлично вклопување, обезбедува оптимална удобност и ви овозможува да кревате без грижа!

Материјал: 20% полипропилен, 25% најлон, 45% полипропиленска пена и 10% полиестер
Ширина: 4 инчи (10 сантиметри)

Дополнителни информации

Големина

S/M, M\L, L\XL

Main Menu

Gorilla Wear 4 Inch Nylon Lifting Belt - Black/Red