IsoPrime CFM 500gr

1,190 ден

Нема на залиха

Придобивки:
– протеинот придонесува за раст на мускулната маса
– протеинот придонесува за одржување на мускулната маса
– исклучително висока содржина на протеин (90%)
– многу низок процент на лактоза
– одлична растворливост
– без аспартам
– засладено со sucralose Splenda®
Категории: ,

IsoPrime CFM® Isolate pwd.

 

Amix™ IsoPrime CFM® е изолат протеин од сурутка со премиум квалитет кој содржи 90% протеин, со висока биолошка вредност. Овој високо квалитетен протеин е брзо сварлив за организмот. Содржи целосен спектрум на аминокиселини природно најдени во протеинот од сурутка, вклучувајќи и највисока концентрација на BCAA како и други есенцијални аминокиселини. CFM® виртуелно не содржи воопшто маст и лактоза!

Придобивки:
– протеинот придонесува за раст на мускулната маса
– протеинот придонесува за одржување на мускулната маса
– исклучително висока содржина на протеин (90%)
– многу низок процент на лактоза
– одлична растворливост
– без аспартам
– засладено со sucralose Splenda®
 Препорачана употреба: Помешајте една дозерка (30гр) од Amix™ IsoPrime CFM® во 200-300 мл вода или безмасно млеко. Земете 1-3 сервирања дневно помеѓу оброци, зависно од вашите дневни потреби од протеин.

Дополнителни информации

Вкус

Vanilla, Chocolate, Cookies and cream, Forest fruits, Strawberry, Choco Moca Coffee, Double white chocolate, Peanut choco caramel

Main Menu

1,190 ден