KFD Cooking Spray – Butter- 201 g

400 ден

Нема на залиха

KFD путер во спреј :
– само околу 2 kcal по порција (одлично за луѓе кои се на диета со малку маснотии)
– совршен за пржење
– трае долго време

Спреј за готвење со вкус на путер , е нискокалорична алтернатива на традиционалните масти за пржење. Составот вклучува висококвалитетно масло од репка и екстра девствено маслиново масло. Големиот притисок на производот го прави спрејот економичен и долготраен. Покрај тоа, една порција има околу 2 kcal.

Новиот рецепт сега ви овозможува да уживате во уникатната, путер арома на пржени јадења.

KFD спреј за готвење :
– само околу 2 kcal по порција (одлично за луѓе кои се на диета со малку маснотии)
– совршен за пржење
– трае долго време

Тежина: 201 g

Порции : 804

Main Menu

KFD Cooking Spray – Butter- 201 g

400 ден