KFD ZINC – 120 SERVINGS!

290 ден

Нема на залиха

KFD Zinc. Додаток во исхраната. 

Состав: филер: целулоза, цинк глуконат (цинк), обвивка на капсулата (желатин), агенси против згрутчување: магнезиумови соли на масни киселини и силициум диоксид.

Предупредување: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана. Не го користете производот доколку сте алергични на некоја од состојките. Чувајте надвор од дофат на деца. Чувајте на собна температура на суво и ладно место. Заштитете од влага и светлина. Производот не се препорачува за бремени жени и деца.

 

 

 

Main Menu

KFD ZINC - 120 SERVINGS!

290 ден