Lipo 6 Black UC – 60 caps

2,190 ден

На залиха

  • Ултра концентриран согорувач на масти
  • Само една таблета
  • Помага во контрола на апетитот
  • Промовира висока енергија
  • Течни капсули со брзо дејство

Согорувач на масти со само една таблета
LIPO-6 BLACK ULTRA CONCENTRAT е многу силен согорувач на масти. Толку е силен што никогаш не смеете да земете повеќе од една таблета по порција. Ова е ултра-концентрирано супер моќно помагало за губење маснотии кое е дизајнирано целосно да му помогне на вашето тело во согорувањето на мастите.

LIPO-6 BLACK UC помага да се запали вашиот метаболизам за да се стимулира согорувањето на калориите. Поддржува контрола на апетитот за да помогне во спречувањето на желбата за храна и прејадувањето. Исто така, промовира енергија и будност, за да можете да го одржувате нивото на вашата активност високо додека држите диета.

За да се обезбеди брз ефект, LIPO-6 BLACK ULTRA CONCENTRATE доаѓа во течни капсули кои брзо се апсорбираат. Неговите активни состојки се веќе претходно растворени, за да добиете подобри резултати – ПОБРЗО!

Препорачана употреба: Земете 1 капсула дневно. Не ја земајте со оброк. Земете ја барем 1 час пред оброк. Не ја надминувајте препорачаната доза. Не ја конзумирајте најмалку 6 часа пред спиење. Употребувајте според препораките.

Вредности во доза (1 капсула) : Безводен кофеин 175 mg ; Нацетил Л- тирозин 118 mg; Паулиниа купана (семка) 175mg ; Цитрус аурантиум ( овошје) 10 mg ; Капсикум анум (овошје) 5 mg; Пипер нигрум ( овошје) (како Биопирин) 5 mg; Хромиум ( како хромиум пиколинат) 100 mcg.

Други состојки: Глицерин(Е422),капсула од зеленчук (хидроксипропилметилцелулоза (Е464)), хлорофилин (Е141),прочистена вода.

Може да помогне со намалување на тежината со намалување на апетитот,и во комбинација со намален внес на калории и физичка активност. Овој продукт не е замена за балансирана и здрава исхрана.Предупредување: Овој продукт не се препорачува на бремени и доилки. Корисниците на овој продукт кои се бремени или може да забременат да се консултираат со доктор пред употреба. Не е препорачливо за деца и лица осетливи на кофеин. Максималниот внес на кофеин е 175 mg од овој продукт. Следете ги другите извори на кофеин додека го користите овој производ. Да не се користи во комбинација со алкохол.

Main Menu

Lipo 6 Black UC - 60 caps