PowerBar ISOACTIVE – 600 g – портокал

690 ден

На залиха

Изотоничен електролитен напиток за спортисти со 5 минерали, и јаглехидрати, со вкус на портокал.

Изотоничен спортски напиток за максимална хидратација.*

Нутритивни информации во: 100 g 33 g**
Енергија kJ (kcal) 1548 (364) 512 (120)
Масти 0 g 0 g
    – од кои заситени 0 g 0 g
Јаглехидрати 89 g 29 g
    – од кои шеќери 61 g 21 g
Протеини 0 g 0 g
Сол 2,7 g 0,88 g
Калиум 456 mg (23%***) 151 mg (8%***)
Хлор 1286 mg (161%***) 424 mg (53%***)
Калциум 183 mg (23%***) 60,3 mg (8%***)
Магнезиум 88,0 mg (23%***) 29,0 mg (8%***)
Натриум 1077 mg 355 mg

**Во 33 g порција, измешано со 500 ml вода.

***% од нутритивна референтна вредност.

*Производите со јаглехидрати-електролити ја зголемуваат апсорпцијата на вода за време на физичка активност.

Изотоничен електролитен напиток за спортисти со 5 минерали, и јаглехидрати, со вкус на портокал. Употребувајте како дел од разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Пијте според личното чувство за жед, 2-3 порции дневно.

Препорачана употреба: Пијте на секои 15 минути по 150 – 200 ml. Инструкции за мешање (1 порција): Измешајте 33 g (приближно 1,5 дозер, пакувањето содржи дозер) со 500 ml вода.

Состојки: Декстроза, малтодекстрин, фруктоза, минерали (натриум цитрат, натриум хлорид, калциум лактат, калиум хлорид, магнезиум карбонат), регулатор на киселост (лимонска киселина), природна арома на портокал, со други природни ароми, концентрат (шафран, лимон), сок од цвекло во прав. Може да содржи: соја, млеко.

℮ 1320 g = 40 порции

Main Menu

PowerBar ISOACTIVE – 600 g – портокал