PROTEIN PLUS LOW SUGAR 35gr | Chocolate Espresso - NoLimit.mk

PROTEIN PLUS LOW SUGAR 35gr | Chocolate Espresso

60 ден

На залиха

 • Високо квалитетен протеин, до 11 g во bar
 • Ниско ниво на шеќери, не повеќе од 1,6 g во бар
 • Погоден за вегетаријанци и без аспартам
 • Совршен за помеѓу или после тренинг
 • Растот на мускулите и одржувањето на мускулите ја бараат потребната компонента: Протеин. Не само по тренинг, туку и помеѓу тренинг, дајте му на вашето тело висококвалитетни протеини. Вкусни е и лесни за консумирање со низок процент на шеќер Protein Plus е идеална закуска. Како што насочува името, богат е со протеин, до 11 грама во бар и ниско нив на шеќери.
 • СОСТОЈКИ

  Протеини во млеко (калциум казеинат, изолат од сурутка), навлажнувачи (сорбитоли, глицерол), средство за зголемување (полидекстроза), млечно чоколадо со засладувач (18%) ), емулгатор (лецитин (соја)), природен ароматизер], протеин од соја, карамелизирано млеко во прав (шеќер, обезмастено млеко во прав), масло од репка, ароми, паста за кафе [растителни масла (соја, палма), печено кафе во прав (0, 3%), палмино масно (делумно хидрогенизирано)], емулгатор [лецитин (соја)].(soy)].

  Може да содржи: глутен,јајца,кикирики,бадеми,лешници и индиски ореви./strong>.

  Препорачана употреба
  • 1-2 барчиња/дневно.
  • Како дел од балансирана и здрава исхрана.
  Нутритивни вредности
  нутритивни вредности на 100 g на бар (35 g)
  Енергија kJ (kcal) 1306 (313) 457 (109)
  Масти 8,9 g 3,1 g
  од кои заситени 4,2 g 1,5 g
  Јаглехидрати 32 g 11 g
  Шеќери 3,3 g 1,1 g
  Полиоли 27 g 9,5 g
  Влакна 12 g 4,1 g
  Протеин 31 g 11 g
  Сол 0,30 g 0,11 g

PROTEIN PLUS LOW SUGAR 35gr | Chocolate Espresso