PureGold Whey Protein Powder 2.3kg

3,390 ден

Нема на залиха

Pure Gold Whey Protein е протеински напиток во прав со засладувачи за поддршка на високопротеинска диета.

Катеорија:

Pure Gold Whey Protein е протеински напиток во прав со засладувачи за поддршка на високопротеинска диета.

Препораки за употреба и складирање: додадете 1 сервирање (30 g = 1 дозер) во 250 ml вода или обезмастено млеко. Земете две сервирањa во деновите кога имате тренинг. Земете едно сервирање по тренинг и уште едно меѓу оброци.

Внимание: Чувајте надвор од дофат на деца. Производот не служи како замена за разновидна исхрана. Употребувајте го како дополнување на исхраната. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Информации за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасто овошје, риба, и ракови.

Нутритивни информации – Vanilla Cream

*% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Во 100 g Во 30 g %ПДВ*
Енергија 1593 kJ / 371 kcal 478 kJ / 113 kcal 6%
Масти 7,0 g 2,1 g 3%
   Од кои заситени 2,5 g 0,8 g 4%
Јаглехидрати 5,0 g 1,5 g 0,6%
   Од кои шеќери 4,5 g 1,3 g 1%
Протеини 76 g 23 g 46%
Сол 0,95 g 0,29 g 5%

*% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Во 100 g Во 30 g  
Л-таурин 500 mg 150 mg
DigeZyme® мешавина од ензими 100 mg 30 mg

Состав: мешавина од протеини од сурутка (протеински концентрат од сурутка добиен со процес на микрофилтрација со вкрстен проток (CFM) [од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин]; (протеински изолат од сурутка добиен со процес на микрофилтрација со вкрстен проток (CFM) [од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин]; арома (ванила, крем), натриум хлорид, Л-таурин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), згуснувач (ксантанова гума), DigeZyme® мешавина од ензими (алфа амилаза, неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза).

 

Нутритивни информации – Strawberry White Chocolate

Сервирање: 30; вкупно дози во пакувањето: 1 / 33 / 76

 

*% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Во 100 g Во 30 g %ПДВ*
Енергија 1593 kJ / 371 kcal 478 kJ / 113 kcal 6%
Масти 7,0 g 2,1 g 3%
   Од кои заситени 2,5 g 0,8 g 4%
Јаглехидрати 5,0 g 1,5 g 0,6%
   Од кои шеќери 4,5 g 1,3 g 1%
Протеини 76 g 23 g 46%
Сол 0,95 g 0,29 g 5%

*% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Во 100 g Во 30 g  
Л-таурин 500 mg 150 mg
DigeZyme® мешавина од ензими 100 mg 30 mg

 

Нутритивни информации – Cookies and Cream 

Сервирање: 30; вкупно дози во пакувањето: 1 / 33 / 76

 

*% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Во 100 g Во 30 g %ПДВ*
Енергија 1557 kJ / 371 kcal 467 kJ / 112 kcal 6%
Масти 7,0 g 2,1 g 3%
   Од кои заситени 2,5 g 0,8 g 4%
Јаглехидрати 4,5 g 1,4 g 0,5%
   Од кои шеќери 3,8 g 1,1 g 1%
Протеини 73 g 22 g 45%
Сол 0,95 g 0,29 g 5%

*% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Во 100 g Во 30 g  
Л-таурин 500 mg 150 mg
DigeZyme® мешавина од ензими 100 mg 30 mg

 

Нутритивни информации – Chocolate Hazelnut

Сервирање: 30; вкупно дози во пакувањето: 1 / 33 / 76

 

*% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Во 100 g Во 30 g %ПДВ*
Енергија 1557 kJ / 371 kcal 467 kJ / 112 kcal 6%
Масти 7,0 g 2,1 g 3%
   Од кои заситени 2,5 g 0,8 g 4%
Јаглехидрати 4,5 g 1,4 g 0,5%
   Од кои шеќери 3,8 g 1,1 g 1%
Протеини 73 g 22 g 45%
Сол 0,95 g 0,29 g 5%

*% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Во 100 g Во 30 g  
Л-таурин 500 mg 150 mg
DigeZyme® мешавина од ензими 100 mg 30 mg

Дополнителни информации

Вкус

Belgian Chocolate, Chocolate Hazelnut, Strawberry White Chocolate, Vanilla Cream

Main Menu

PureGold Whey Protein Powder 2.3kg

3,390 ден