Resista Band – Set of 5

1,390 ден

На залиха

  • Resista band set – сет од 5 еластични ленти за вежбање

Resista band set – сет од 5 еластични ленти за вежбање

Сетот RESISTA BAND се состои од пет еластични ленти, кои совршено работат на целото тело. Различните нивоа на отпор на еластичните ленти ќе ги ценат и почетниците и напредните спортисти, бидејќи сетот може да се прилагоди на вашите барања. Еластичните ленти ќе ви помогнат за време на тренинзите дома, во теретана или на отворено. Идеални за тренинг на индивидуални мускулни делови, но исто така се корисни за вежби за истегнување, закрепнување, јога, пилатес и слично.

Состав: 100% гума

Main Menu

Resista Band - Set of 5