PUMP KICK SHOT – 12 x 80ML=24 дози – Cherry Orange

750 ден

Нема на залиха

  • Лесен за употреба, пред тренинг
  • Ефикасни и безбедни состојки
  • Поддржува видливи добивки и сила на мускулите
  • Нема дополнителни полнила и непотребни состојки
  • Додаток на витамин Б6 и Б12
Катеорија:

Pump Kick 80 ml е создаден со цел да ја практикува својата употреба, ефикасност и брза сварливост. Исто така е многу ефикасна формула за пред-тренинг базирана на пет активни состојки (бета-аланин, L-аргинин Алфа кетоглутарат (ААКГ), таурин, кофеин, глуконолактон) кои гарантираат брз стимулирачки фактор и подобра ефикасност во тренингот. Содржината на витамин Б6 придонесува за ефикасна обработка на енергија во вашиот организам, го елиминира чувството на замор или замор и ги поддржува правилните функции на имунолошкиот систем.

Препорачана употреба
Користете ½ шише (40 ml) пред или за време на тренингот.

Состојки
Вода, бета-аланин, L-аргинин алфакетоглутарат (ААКГ), таурин, кофеин, глукуронолактон, киселина (лимонска киселина), регулатор на киселост (натриум цитрат), природни ароми, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), конзерванси (натриум бензоат, калиум сорбат), боја (Cochineal Red A-E124), витамини [витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Б12 (цијанокобаламин)]. Е124 – може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

NUTRITON DECLARATION
* % NRV – NUTRIENT REFERENCE VALUES
Serving size: 40 ml
Servings: 2
Amount per: 40 ml 80 ml
Beta-alanine 2,5 g 5 g
Taurine 500 mg 1 g
AAKG (2:1) 1,5 g 3 g
Caffeine 200 mg 400 mg
L-tyrosine 125 mg 250 mg
Vitamin B6 1,4 mg (100%)* 2,8 mg (200%)*
Vitamin B12

Main Menu

PUMP KICK SHOT – 12 x 80ML=24 дози – Cherry Orange

750 ден