Toffee Topping 250ml

290 ден

Нема на залиха

Деликатесен тофи прелив

  • Без додадени шеќери
  • Без палмино масло
  • Неверојатно добар вкус
  • Содржи шеќери кои природно се наоѓаат во производот

Состав: засладувачи (малтитол, сорбитол), вода, инулин, обезмастено млеко во прав (6%), путер (од млеко) 3%, модифициран скроб, сол.

Нутритивна вредност во 100 g:енергија 1152 kJ / 276 kcal; масти 4,2 g, од кои заситени 2,6 g; јаглехидрати 90,4 g, од кои шеќери 4,6 g, од кои полиоли 84,9g; влакна 0,1 g; протеини 2,9 g; сол 0,53 g.

Чувајте затворено, на суво, темно место. Рок на употреба: означено на пакувањето.

Main Menu

Toffee Topping 250ml

290 ден