5 Electrolytes – 10 шумливи таблети (42 g) – Raspberry Pomegranate

230 ден

На залиха

Растворлива таблета – додаток во исхраната, за подготовка на електролитен напиток без калории со 5 минерали и засладувач.Raspberry Pomegranate вкус.

Спортски напиток со 0 калории, со природни вкусови, без шеќер.

Нутритивни информации во: 100 g таблета (4,2 g*) 4 сервирања
Енергија kJ (kcal) 821 (196) 34 (8) 136 (32)
Масти 0 g 0 g 0 g
    – од кои заситени 0 g 0 g 0 g
Јаглехидрати 10 g 0,4 g 1,6 g
    – од кои шеќери 0,6 g 0 g 0 g
Протеини 0 g 0 g 0 g
Сол 15,0 g 0,63 g 2,5 g
 
Минерали во 100 g таблета (4,2 g*) 4 сервирања
Калиум 3571 mg 150 mg (7,5%*) 600 mg (30%*)
Хлор 4762 mg 200 mg (25%*) 800 mg (100%*)
Калциум 1429 mg 60,0 mg (7,5%*) 240 mg (30%*)
Магнезиум 670 mg 28,1 mg (7,5%*) 113 mg (30%*)

*% од нутритивна референтна вредност.

Растворлива таблета – додаток во исхраната, за подготовка на електролитен напиток без калории со 5 минерали и засладувач. Raspberry Pomegranate вкус.

Препорачана употреба: Максимум 1 таблети дневно. Растворете 1 таблета во 250 ml вода според ваш вкус. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Чувајте надвор од дофат на деца.

Нутритивни информации во 1 таблета : Енергија kJ (kcal)34 (8);Масти 0 g;- од кои заситени0 g;Јаглехидрати 0,5 g;- од кои шеќери 0 g;Протеини 0 g;Сол 0,63 g;
Калиум 150mg;Хлор 200mg;Калциум 60 mg; Магнезиум 28,1 mg.

Состојки: Киселина (лимонска киселина), регулатор на киселост (натриум карбонат), навлажнувач (сорбитол), минерали (калиум хлорид, калциум карбонат, натриум хлорид, магнезиум хидроксид, калциум фосфат), инулин, природни вкусови, скроб, засладувач (сукралоза), малтодекстрин, сок од цвекло во прав, боја (лутеин).Чувајте на ладно и суво место.

Чувајте на ладно и суво место. Рок на употреба: означено на дното на пакувањето.

 

℮ 42 g = 10 таблети х 4,2 g

Main Menu

5 Electrolytes – 10 шумливи таблети (42 g) – Raspberry Pomegranate