551 Aloha Babe Sports Bra – Black

2,090 ден

На залиха

 • Пресек за обликување на грбот со разигран детал
 • Еластична лента NEBBIA со силикон „N“ внатре
 • Екстра мек материјал пријатен на допир
 • Обмислен дизајн во комбинација со мрежа
 • Дизајниран за природно движење
 • Тројна комбинација на еко материјали
 • Материјал:  1: 80% РЕЦИКЛИРАН ПОЛИАМИД, 20% ЕЛАСТАН 2: 75% РЕЦИКЛИРАН ПОЛИЕСТЕР, 25% ЕЛАСТАН
Категории: ,

Дозволете си да цветате! Мини колекцијата ALOHA BABE е инспирирана од природата и сонцето. Уживајте во летните вибрации во текот на целата година!

Спортскиот градник ALOHA BABE е фитнес парче што мора да го имате! Обмислениот дизајн и иновативниот материјал ќе ве поддржат за време на тренингот, кога треба 100% да се потпрете на вашиот спортски градник. Комбинацијата на цврст материјал и мрежеста ткаенина ќе обезбеди максимална поддршка. Супер женствен е и неодолив 🙂

Благодарение на неговиот крој, градникот убаво го обликува вашиот деколт и ќе одговара на сите дами без разлика на големината на градите. Изграден е од иновативни материјали од рециклирана пластика наменета за активен спорт. Разиграниот рез на грбот и иконата NEBBIA бенд со ситно силиконски „N“ одвнатре ќе обезбеди градникот да остане на место дури и за време на најпребирливите кардио вежби.

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Величина

S, M

Main Menu

551 Aloha Babe Sports Bra - Black