575 Fit & Smart Biker Shorts – Maroon

2,190 ден

На залиха

 • Оригинален спортски дизајн
 • Висок струк
 • Странични џебови
 • Scrunch Butt Effect
 • Мек и лесен материјал
 • Својства на брзо сушење
 • Функционален материјал што ја отстранува потта
 • Флексибилен и отпорен на триење
 • Материјал: 80% полиамид, 20% еластин
Категории: ,

Овие шорцеви брзо ќе ви станат нов омилен спаринг партнер! Минималистички дизајн, карактеристики ориентирани кон перформанси и паметни детали – совршена комбинација за максимални перформанси!

Сите сме различни. Страста за фитнес е таа што не обединува.

Овие шорцеви ќе ги истакнат вашите облини благодарение на високиот струк и функционалните паметни шевови. Благодарение на сите овие детали, шорцевите ќе останат цврсто на своето место без никакво тркалање или непријатност. Дозволете материјалот да ги обликува вашите бутови и стомак и да ви помогне да доживеете максимална самодоверба за време на сквотови или скокови. Додадовме дури и невидливи странични џебови за да ги направиме практични и полесно да го тренирате.

Шорцевите се направени од нашиот омилен POWER материјал кој го обожаваме поради неговите функционални својства за отстранување на потта и брзо сушење. Ткаенината ќе се прилагоди на вашето тело и ќе ви помогне да чувствувате максимална самодоверба при секое движење. Софистицираните шевови, земјените бои и издржливиот материјал го прават навистина модерно и функционално парче што ќе ви помогне да го засилите вашиот херој и да останете фокусирани на вашите цели!

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Величина

S, M, L

Main Menu

575 Fit & Smart Biker Shorts - Maroon