Ai-BURN® HARDCORE 20 Capsules

350 ден

Нема на залиха

Ai-BURN HARDCORE е додаток во исхраната базиран на растителни екстракти. Конкретно зелениот чај промовира рамнотежа на телесната тежина, а горчливиот портокал го подржува липидниот метаболизам.
Се препорачува за возрасни во контекст на нискокалорични диети насочени кон контролирање и намалување на телесната тежина.

Ai-BURN HARDCORE 20 капсули

Нутритивни информации Во 1 таблетa
Л-тирозин 167 mg

Кофеин 100 mg

Индиска коприва 83 mg
10% форсколин 8,3 mg

Зелено кафе 83 mg
45% хлорогена киселина 37 mg

Горчлив портокал 67 mg
10% синефрини 6,7 mg

Зелен чај 67 mg
98% полифеноли 66 mg
40% ЕГЦГ 27 mg

Женшен 67 mg
10% гинсенозиди 6,7 mg

Јатка кола 67 mg
10% кофеин 6,7 mg

Гуарана 67 mg
10% кофеин 6,7 mg

Какао 33 mg
6% теобромин 3,3 mg

Лута пиперка 33 mg
2% капсаицин 0,7 mg

Мате 33 mg

Состојки: агенс за набабрување: целулоза; L-тирозин; кофеин анхидрид; екстракт од индиска коприва (Plectranthus barbatus Andrews – корен) стд 10% форсколин; екстракт од зелено кафе (Coffea arabica L. – семе) стд. 45% хлорогена киселина; екстракт од горчлив портокал (Citrus aurantium var. amara – од незрели плодови) стд. 10% синефрин; екстракт од зелен чај (Camellia sinensis L. Kuntze – лист) стд. 98% полифеноли, 40% EGCG; екстракт од женшен (Panax ginseng C.A. Meyer – лист) стд. 10% гинсенозиди; екстракт од јатка кола сув екстракт (Cola acuminata Schott et Endl. – семе) стд. 10% кофеин; екстракт од гуарана (Paullinia cupana Kunth – семе) стд. 10% кофеин; екстракт од какао (Theobroma cacao L. – семе) стд. 6% теобромин; екстракт од лута пиперка (Capsicum annuum L. – плод) стд. 2% капсаицин; екстракт од мате (Ilex paraguariensis A. St. Hill – лист); агенси против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид.

Употреба:Земeте 1 таблета дневно пред оброк или во текот на денот со вода или со друга течност по ваш избор.

Произведено во Италија

Main Menu

Ai-BURN® HARDCORE 20 Capsules

350 ден