Amix™ Whey Amino Gold 360tab.

1,190 ден

Нема на залиха

  •  Содржи хидролизирана сурутка
  •  Комплетен аминокиселински профил
  •  Висока концентрација на аминокиселини со разгранет ланец
Категории: ,

Amix Whey Amino Gold е специјален додаток на исхраната со чисти аминокиселини од сурутка во практична форма на таблети. Amix Whey Amino Gold е направен од висококвалитетен хидролизат од
сурутка, кој гарантира постигнување на високо ниво на амино киселини со разгранет ланец (Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин).

Препорачана употреба: Земете 6 таблети, 2 пати дневно. Земете со поголемо количество на вода.

Сервирање: 6 таблети Вкупно сервирања во пакувањето: 30 / 60

Активни состојки во сервирање: хидролизиран протеин од сурутка лакталбумин 6 000 mg. Просечен аминокиселински профил во 6 таблети– Аланин 215 mg ;Лизин* 428 mg;Аргинин 99 mg; Метионин* 94 mg;Ласпартамска киселина 497 mg; Фенилаланин* 136 mg;Цистеин 99 mg ;Пролин 269 mg;Глутамин** 852 mg ;Серин 235 mg;Глицин 84 mg; Треонин* 311 mg;Хистидин 82 mg ;Триптофан* 64 mg;Изолеуцин*† 230 mg ;Тирозин 117 mg;Леуцин*† ;469 mg Валин*† 213 mg.

* Есенцијални амино киселини † Амино киселини со разгранет ланец ** Вредности на глутамин врз основа на содржината на глутаминска киселина.

Состав: хидролизиран протеин од сурутка лакталбумин /од млеко/, средства против стврднување: микрокристална целулоза; кроскармелозен натриум; средства против стврднување: магнезиум стеарат, силициум диоксид.

Предупредување за алергени: Може да содржи траги од јајца, соја, глутен, школки, јаткасти плодови и кикирики.

Внимание: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте надвор од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Чувајте на температура до 25°C на ладно и суво место, подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот на одговара за оштетувања предизвикани од неправилна употреба или складирање на производот. Сериски број и рок на употреба: означено на пакувањето.

Main Menu

Amix™ Whey Amino Gold 360tab.

1,190 ден