Caffeine with Taurine Complex 90 caps

550 ден

На залиха

 Додаток во исхраната со кофеин и таурин.

Содржи кофеин (200 мг во сервирање). Не се препорачува на деца и на бремени жени.

 Кофеин 

  • Ги подобрува перформансите, и здржливоста и го намалува чувството на замор
  • Ја подобрува концентрацијата

Taurine Таурин 

  • Помага да се одложи појавата на замор
  • Помага да се одржи нивото на енергија подолго време за време на интензивно вежбање
  • Ја подобрува издржливоста и помага да се одржи максималниот напор за време на голема физичка активност

Препорачана доза: Земете 1 капсула околу 45мин пред физичка активност.

Нутритивни факти:
Доза : 1 капсула  Вкупно дози во пакување: 90
Состав во сервирање
Таурин  400 mg
Безводен кофеин 200 mg

Состав :таурин, безводен кофеин, желатинска капсула (изработена од чист желатин, вода, боја: титаниум диоксид), средства против згрутчување: магнезиум стеарат, силициум диоксид.

Предупредување: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Да се чува подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Да се чува на температура не поголема од 25oC на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање. Ограничете ја употребата на лекови, храна или пијалоци што содржат кофеин додека го земате овој производ, бидејќи премногу кофеин може да предизвика нервоза, раздразливост, несоница и повремено брзо чукање на срцето.

Предупредување за алерген: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен, школки, ореви од дрво и кикирики.

Main Menu

Caffeine with Taurine Complex 90 caps