Casein Protein 2kg.

Нема на залиха

  • ПРИРОДНО БОГАТ СО ПРОТЕИНИ
  • МАЛКУ МАСНОТИИ
  • ГО ПОДОБРУВА ОПОРАВУВАЊЕТО
  • СПРЕЧУВА СЛАБЕЊЕ НА МУСКУЛИТЕ
Категории: ,

Нашиот казеин е млечен протеински концентрат богат со природни протеини дизајниран да помогне во обновувањето, да го спречи распаѓањето на мускулите и да го зајакне мускулниот раст. Го создадовме производот со уметност на разбирање на барањата на спортистот, бодибилдерите и редовните посетители на теретана. Казеинот е бавно сварлив млечен протеин кој бавно ослободува аминокиселини, па затоа препорачуваме да го земате пред спиење за да помогне во опоравувањето и да се намали распаѓањето на мускулите додека спијат. Го зголемува метаболизмот на мастите, што е од фундаментално значење за здрав начин на живот. Неколку студии покажаа дека помага во зајакнувањето на мускулниот раст. Покрај високата хранлива вредност што ја нуди нашиот производ, нашите клиенти можат да избираат од различни богати и вкусни опции во однос на вкусот, вклучувајќи сладолед од чоколадо и сладолед од ванила. Дополнително, нашите клиенти го добиваат токму она што е наведено на пакувањето. Денес, нашиот казеин се издвојува поради високото богатство со природни протеини.

Секое пакување од 2 килограми е доволно дарежливо за да обезбеди 66 порции, секоја од 30 грама (1 мерица).  Мерица од нашиот казеин сочинува 22 грама протеин добиен од млеко одговорен за градење и поправка на мускулите. Исто така, содржи 5 грама амино киселини со разгранет ланец (BCAA), одговорни за градење и обновување на чистата мускулна маса и 2,6 грама леуцин, кој промовира мускулна маса или спречува губење на протеини во неколку состојби кои се карактеризираат со губење на мускулните протеини. Исто така, обезбедува енергија во износ од 469 kJ / 112 kcal. Посветени сме на црпење на нашите состојки од природата и користење на многу безбедни состојки, вклучително и млечен протеин концентрат (80% млечен казеин, 20% концентрат од протеин од сурутка), вкус, емулгатор: карбоксиметилцелулоза, сончоглед лецитин, згуснувач: гуар за џвакање, ксантанска гума, храна Боја: црвена репка, сол, засладувачи: сукралоза, ацесулфам К.

Препорачана употреба: Растворете 30 грама (1 мерица) прашок во 200 ml вода. Освен тоа, има мазна текстура и затоа може да се додаде во омиленото смути, шејк или дури и овес. Сепак, индивидуалните потреби за исхрана варираат во зависност од телесната тежина и нивото на тренинг/вежбање.

Предупредување: Не се препорачува за бремени жени, мајки кои дојат и луѓе алергични на состојките на кој било производ. Додатокот во исхраната не може да биде замена за здрав начин на живот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Складирање: Да се чува во добро затворен, оригинален сад, на собна температура, заштитен од светлина. Се чува вон дофат на деца.

Дополнителни информации

Вкус

Vanilla, Chocolate

Main Menu

Casein Protein 2kg.