Chocolate Topping 250ml

290 ден

Нема на залиха

Деликатесен тофи прелив

  • Без додадени шеќери
  • Без палмино масло
  • Неверојатно добар вкус
  • Содржи шеќери кои природно се наоѓаат во производот

Состав: засладувачи (малтитол, сорбитол), вода, инулин, обезмастено млеко во прав (8,5%), какао во прав со ниска масленост (8%), природен арома на ванила, модифициран скроб. Без додадени шеќери. Содржи природни шеќери.

Нутритивна вредност во 100 g: енергија 995 kJ / 239 kcal; масти 1,3 g, од кои заситени 0,6 g; јаглехидрати 90,4 g, од кои шеќери 4.6 g, од кои полиоли 84.9 g; влакна 0.1 g; протеини 2,9 g; сол 0,53 g.

Чувајте затворено, на суво, темно место. Рок на употреба: означено на пакувањето.

Main Menu

Chocolate Topping 250ml

290 ден