CHOCOLATE TOPPING 250ml

290 ден

Нема на залиха

Без додаден шекер

250мл

Катеорија:

Состојки: засладувачи (малтитол, сорбитол), вода, инулин, обезмастено млеко во прав (8,5%), какао во прав намален со маснотии (8%), природно ароматизирана ванила, модифициран скроб. Може да содржи лешник. Ексесивната потрошувачка може да предизвика лаксативни ефекти. Чувајте го неотворено на собна температура (15-25 ° C), отворено во фрижидер, приближно 4 недели.

Нутритивни факти на 100g:

Енергија (kJ / kcal) 993/239

Маснотии 1,3гр од кои заситена маст 0,8 g

Јаглени хидрати 64,8гр од кои шеќери 6,9г од кои полиоли 57г

Влакна 15,2g

Протеини 6,5гр

Сол 0,18гр

Main Menu