GALVANIZE 100 ISOLATE | 2000 gr 80 servings

3,490 ден

Нема на залиха

🔥100 Isolate CFM® Volactive®
👉100% патентирана форма на изолат ЦФМ со додаток на Л Глутамин
😮Изработен од 100% Volactive® суровина со највисок квалитет во светот
😋Неодолив вкус
😏Нула шекер, јагленихидрати и масти

  • оние кои бараат извор на висок квалитет на протеини
  • спортисти со големи очекувања
  • поединци кои се едноставно на диета
Катеорија:

100 Isolate е протеински напиток со вкус на ванила во прав со засладувачи. Научно е докажано дека комбинацијата на интензивни физички вежби и зголемен внес на протеини доведува до раст и одржување на мускулната маса и одржување на нормални коски*. Покрај работењето само со висококвалитетни производители на суровини, ние ги тестираме нашите протеини преку ригорозни анализи, што резултира со производ кој исто така има одличен вкус.

*Овие здравствени тврдења се одобрени од Европската агенција за безбедност на храна (EFSA) и Европската комисија (ЕК).

Внимание: Да се чува подалеку од дофат на деца. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Користете го за дополнување на урамнотежена исхрана.

Информации за алергени: Производот е изработен во објект во кој се преработуваат производи кои содржат: млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

Нутритивни информации      
Сервирање: 25 g Вкупно сервирања во пакувањето: 28/80        
  Во 100 g Во 25 g ПДВ%*
Енергија 1493 kJ/355 kcal 373 kJ/89 kcal 4%
Масти

– од кои заситени

0 g

0 g

0 g

0 g

0%
Јаглехидрати

– од кои шеќери

3,5 g

2,5 g

0,9 g

0,6 g

0,3%

0,7%

Протеини 84 g 21 g 42%
Сол 0,95 g 0,24 g 4%
*ПДВ%: Препорачана дневна вредност за возрасни во сервирање. (8400 kJ / 2000 kcal)
Количина Во 100 g Во 25 g  
Л-глутамин 1000 mg 250 mg

 

Состојки: “Cross-Flow” микрофилтриран протеински изолат од сурутка (од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин), вкус (ванила), Л-глутамин, натриум хлорид, згуснувач (ксантанова гума), засладувачи (ацесулфам K, сукралоза).

 

Аминокиселински профил во 100 протеин
Есенцијални аминокиселини Условно есенцијални аминокиселини Неесенцијални аминокиселини
Леуцин ** Глутамична киселина Аспартамска киселина
Лизин Леуцин ** Аланин
Треонин Лизин Серин
Изолеуцин ** Треонин Глицин
Валин ** Изолеуцин **
Фенилаланин    
Метионин    
Хистидин    
Триптофан    
Вкупно:             47,5 g 30,5 g 22,0 g
**Вкупно аминокиселини со разгранет ланец (ВСАА): 22,9 g

 

100 ISOLATE

Cross-Flow” микрофилтриран (CFM) протеински изолат од сурутка

21 g протеин / сервирање • без додаден шеќер • дополнително додаден Л-глутамин

Ванила вкус

Дополнителни информации

Вкус

Ванила, Чоколадо

Main Menu

GALVANIZE 100 ISOLATE | 2000 gr 80 servings

3,490 ден