L-carnitine L-Tartrate – 1L.

1,700 ден

На залиха

  • Хромот придонесува за нормален метаболизам на макронутриенти и одржување на нормално ниво на гликоза во крвта.
  • Витаминот Б6 придонесува за намалување на замор.
  • Витаминот Б5 придонесува за нормален метаболизам што дава енергија.
  • Витаминот Ц придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем.
  • Зајакнат со ВИТАМИНИ и минерали.
  • 3000 мг Л-Карнитин по порција
  • БЕЗ АСПАРТАМ И БЕЗ ШЕЌЕР
  • Со екстракт од зелен чај

     

Л-карнитин Л-тартарат, хром и витамини во течна форма со засладувачи.

Инструкции за употреба: Земете 1 доза 30 мин пред физичка активност

Нутритивни факти Во сервирање (15мл): Л-Карнитин Л-тартарат 1800 mg; Пантотенска киселина 3,39 mg (56,5%*);Витамин Б6 0,7 mg (50 %*); Витамин Ц 74,25 mg (92,8 %*);Хром 11,7 µg (29,25 %*)
*Дневна референтна вредност

Состав: Вода, Л-карнитин Л-тартарат, киселина (лимонска киселина), Л-аскорбинска киселина, ароми, конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат), засладувачи (ацесулфам-К, сукралоза), калциум Д-пантотенат, пиридоксин боја (хидрохлорид, Тартразин**), хром-пиколинат.**Тартразин – може да има негативно влијание врз активноста и вниманието кај децата.

ПРЕДУПРЕДУВАЊА: Да се чува подалеку од дофат на деца. Не заменувајте урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Не ја надминувајте препорачаната доза! Услови на чување: Чувајте го шишето добро затворено на температура од 5-30°C. Да се чува подалеку од директна топлина, влага и сончева светлина. Не чувајте повеќе од 6 месеци по отворањето.

Дополнителни информации

Вкус

Pineapple, Cherry, Tropical fruit

Main Menu