Power Gel Original – 41 g – еспресо

100 ден

На залиха

Концентриран јаглехидратен гел за спортисти со натриум и кофеин – со вкус на еспресо.

Концентриран јаглехидратен гел за спортисти со кофеин и натриум – со вкус на кафе.

Препорачана употреба: 1 – 3 ќесички дневно. Земете по потреба една ќесичка во регуларни интервали за време на физичка активност со вода. Висока содржина на кофеин (130 mg / 100 g). Не се препорачува за деца, бремени жени и доилки.

Состојки: Малтодекстрин, вода, фруктоза, течен екстракт од кафе, натриум хлорид, природни ароми, кофеин (0,1%), киселина (млечна киселина), конзерванс (калиум сорбат), натриум цитрат.

Нутритивни информации во: 100 g 41 g
Енергија kJ (kcal) 1144 (296) 469 (121)
Масти 0 g 0 g
    – од кои заситени 0 g 0 g
Јаглехидрати 67 g 28 g
    – од кои шеќери 27 g 11 g
Протеини 0 g 0 g
Сол 0,61 g 0,25 g
Натриум 246 mg 101 mg
Кофеин 130 mg 53 mg

 

℮ 41 g = 1 порција

Main Menu

Power Gel Original – 41 g - еспресо