Slim Formula (90 таблети)

1,971 ден

На залиха

производ за слабеење

Slim Formula е комплексен производ кој го олеснува губењето на вишокот килограми, го забрзува метаболизмот и го контролира енергетскиот внес. Зелениот чај покрај антиоксидантниот ефект, заедно со ѓумбирот благо го стимулираат метаболизмот и размислувањето, а воедно и ја намалуваат измореноста која е логична последица на диетата. Л-карнитинот помага во согорувањето на мастите за време на физичка активност, додека целулозните влакна од кактусот нопал обезбедуваат чувство на ситост.

За кого се препорачува?
⇨како додаток во диетете за слабеење,
⇨за олеснување на таквата промена на животниот стил.

Состав
50мг        Зелен чај
100мг     Нопал кактус
40мг       Л-Карнитин
40мг       Семе од анасон
25мг       Куркума
50мг       Ѓумбир
50мцг    Хром
25мг      Лецитин
100мг    Цитрин

Дозирање: 3×1 таблета дневно или по препорака на лекар

Main Menu

Slim Formula (90 таблети)