SUPER MASS GAINER | 2934 gr – vanilla

2,290 ден

КОЛИЧИНА ВО ПОРЦИЈА
ПРОТЕИН
52 гр
КРЕАТИН
3,0 гр
КАЛОРИИ
1248
Категории: , Ознака

Dymatize® SUPER MASS GAINER™ е премиум гејнер за зголемување на мускулна маса, со соодветен калоричен профил дизајниран да ги задоволи особените потеби на бодибилдерите, и сите оние кои сакаат да качат мускулна маса. Особено во фаза на интензивни тренинзи, есенцијалено е да се овозможи соодветен нутртивен внес. “POWERHOUSE Formula” е специјален матрикс дизајниран да овозможи силна комбинација од креатин, јаглехидрати и протеини, задоволувајќи ги потребите за зголемување на мускулната маса.

Секоја порција содржи 52 гр високо квалитетен протеин, вклучувајќи 11-12 гр BCAAs + 3 гр креатин и 243 гр јаглехидрати низок процент шекери.
Dymatize®  користи само чист, високо квалитетен креатин монохидрат од Creapure®.

 • 52 гр високо квалитетен протеин во порција
 • Вклучено 11 – 12 гр BCAAs**
 • До 243 гр јаглехидрати во порција
 • Со 3 гр креатин во порција
 • Низок процент на шекер
 • Вклучени 5 витамини
 • Без глутен
 • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет

 

 

НУТРИТИВНИ ФАКТИ
per 100 gper portion (327 g*)
Energy kJ (kcal)1620 (382)5295 (1248)
Fat2,4 g7,8 g
of which saturates0,7 g2,1 g
Carbohydrate74 g242 g
of which sugars4,0 g13 g
Protein16 g52 g
Salt0,13 g0,40 g  
Vitamin C19 mg (24%**)63 mg (78%**)
Niacin5,5 mg (34%**)18 mg (112%**)
Folic acid72,7 µg (36%**)238 µg (119%**)
Vitamin B60,50 mg (36%**)1,6 mg (116%**)
Pantothenic acid2,0 mg (34%**)6,6 mg (111%**)
Creatine0,9 g3,0 g
Amino acid profile per 100 gper portion (327 g*)
***L-Valine1,0 g3,3 g
***L-Leucine1,6 g5,4 g
***L-Isoleucine0,9 g3,0 g
L-Alanine0,7 g2,2 g
L-Arginine0,5 g1,6 g
L-Aspartic acid1,5 g4,7 g
L-Cysteine0,2 g0,8 g
L-Glutamic acid1,3 g4,2 g
Glycine0,3 g1,0 g
***L-Lysine1,4 g4,6 g
***L-Histidine0,5 g1,6 g
***L-Methionine0,4 g1,3 g
***L-Phenylalanine0,7 g2,2 g
L-Proline1,3 g4,3 g
L-Serine0,8 g2,7 g
***L-Threonine0,9 g2,9 g
***L-Tryptophan0,3 g0,8 g
L-Tyrosine 0,7 g2,2 g

 

СОСТОЈКИ
Maltodextrin, milk protein (20%) (milk protein, whey protein concentrate, wheyprotein isolate, whey protein hydrolysate, micellar casein), sunflower oil, flavouring, creatine monohydrate (1%), emulsifiers [lecithins (contains soy), mono- and diglycerides of fatty acids], thickeners (cellulose gum, xanthangum, carrageenan), flavour enhancer (potassium chloride), sweeteners (acesulfame K, sucralose), anti-caking agent (silicon dioxide), ascorbic acid (vitamin C), nicotinamide, calcium D-pantothenate, pyridoxine hydrochloride (vitamin B6), folic acid.
ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА
 • Помешајте една порција ( 3 дозерки) со 700 мл вода
 • 1 порција дневно, по тренинг

 

Сите Dymatize продукти кои го содржат Informed-Sport сертификатот се тестирани за банирани супстанции од world-class sports анти-допинг лабораторијата LGC. 
 Во адиција, Informed-Sport гарантира дека сите продукти се произведени по високи стандарди и се безбедни за употреба за сите атлети.

See It Styled On Instagram

  Instagram did not return any images.

Shop By Department