Hulk Mass Extreme 4540gr.

3,090 ден

Нема на залиха

  • Изградете чист мускул
  • Поддршка на коски
  • 90 g Протеин во дневна порција
  • 20 mg дигестивни ензими
  • 15 грама креатин
  • Л-АРГИНИН и БЦАА
  • Додадена е СПИРУЛИНА-папаин-бромелаин,тестофен тилчец
Катеорија:

Hulk Mass Extreme: производ за зголемување на масата дизајниран да ги обезбеди екстремните хранливи материи од критично значење за градење мускулна маса. Содржи висококвалитетни извори на протеини, кои можат да ги обезбедат сите 20 амино киселини за градење на протеини. Неопходно е за раст на мускулните ткива. Ефективноста е загарантирана и со додадените амино киселини со разгранет ланец, BCAA и L-аргинин.

Помага да ги вратите резервите на гликоген за закрепнување после тренинг, обезбедувајќи 101 грам јаглени хидрати во секоја порција. Ова е основен производ за сите кои сакаат да ги постигнат своите фитнес цели, покрај се дополнителниот додаден папаин и бромелаин ензими се познат лек за болки во мускулите и воспаление, оток.

Тестофен тилчец е познат по тоа што го одржува здравото ниво на тестостерон и го подобрува сексуалното здравје.

Инструкции за употреба: Додадете 2 дозери (150 g) вo 400 ml ладна вода и добро измешајте. Земете 1 сервирање дневно. Hulk Mass Extreme може да се земе веднаш по тренинг за оптимални резултати

Сервирање: 1 порција (150 g); вкупно дози во пакувањето: 30/54

Нутритивни факти Во порција (150g) *РВ% / 150 g Енергија 2343 kJ / 552 kcal 28%;Масти 1,2 g 1,7%; Од кои заситени 0,57 g 2,9%; Јаглехидрати 89g 34%; Од кои шеќери 27g 30% ;Влакна 3,6 g -; Протеини 45 g 90%;Сол 0,33 g 5,5%; Креатин монохидрат и креатин цитрат 5 g;Спирулина во прав 750 mg; Testofen – екстракт од тилчец (Fenugreek) (Trigonella foenum-graecum, семе) 20 mg;Бромелин 5 mg;Папаин ензим 5 mg. *% од референтен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal)

Состав: мешавина од протеини [обезмастено млеко во прав, инстант протеински изолат од сурутка (од млеко), инстант протеински концентрат од сурутка (од млеко), мешавина од
аминокиселини [(Л-глутамин, Л-аргинин, Л-изолеуцин, Л-леуцин, Л-валин)], малтодекстрин, модифициран скроб, декстроза, какао во прав со намалена масленост, микронизиран креатин монохудрат и креатин цитрат, ароми, Spirulina platensis во прав, засладувач (сукралоза), семе од Trigonella foenum-graecum во прав, бромелин екстрахиран од Ananas comosus (2500 GDU/g), папаин екстрахиран од Carica papaya (6000 USP/mg).

Информации за алергени: Содржи млеко. Произведено во погон каде што се користат: соја, риба, јајца, и јатки.

Внимание: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Користете како дел од разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Препораки за складирање: Чувајте во добро затворено пакување на температура од 5-30оС. Чувајте подалеку од директен извор на топлина, влага и сончева светлина. По отворање користете во рок од 6 месеци. Рок на употреба: означено на пакувањето.

Дополнителни информации

Вкус

Vanilla, Chocolate, Toffee – caramel

Main Menu

Hulk Mass Extreme 4540gr.

3,090 ден