SERIOUS MASS 5455 gr

3,990 ден4,690 ден (-15%)

На залиха

 • Поддржува градење на мускули и зголемување на телесната тежина
 • Повеќе од 1260 kcal по порција ќе ви помогнат да го зголемите внесот на калории
 • 50 g протеини по порција за да помогне во градењето и одржувањето на мускулите
 • Повеќе од 250 g јаглени хидрати по порција за да побрза регенерација на мускулите
Катеорија:

Зголемувањето на телесната тежина бара сериозни калории. Сепак,на оние на кои им требаат дополнителни калории најчесто им е тешко да внесат доволно во текот на денот.о од нив. За многумина кои се стремат да бидат поголеми, високо активниот метаболизам, послабиот апетит и начинот на живот може да претставува предизвик за да се консумираат доволно калории само преку храна. SERIOUS MASS ™ е врвната формула за зголемување на телесната тежина. Со 1.250 калории по порција за зајакнување на внесот на калории дневно, 50g високквалитетен протеин за поддршка на мускулениот раст, над 250g јаглени хидрати кои помагаат во поддршка на мускулното закрепнување и со 3 g додаден креатин за поддршка на перформансите по порција, немате што да изгубите и може многу да се добие.

ПРИДОБИВКИ

50 гр протеин од сурутка
250 g јаглехидрати помагаат во поддршка на закрепнувањето на мускулите
25 витамини и минерали
3 g креатин за поддршка на перформансите
Идеална формула за поддршка на дебелеење

Придобивки

  • Над 1250 калории по порција
  • 50 гр протеин од сурутка
  • 250 g јаглехидрати помагаат во поддршка на закрепнувањето на мускулите
  • 25 витамини и минерали
  • 3 g креатин за поддршка на перформансите
  • Идеална формула за поддршка на качување телесна тежина
  • Уживајте по тренингот и помеѓу оброците
  • За оптимални резултати,конзумирајте помеѓу оброци за дополнителни калории и по тренинг за забрзано опоравување на мускулите.

Измешајте 2 полни мерици со 710мл вода или млеко.

Дополнителни информации

Вкус

Чоколадо, Ванила

Main Menu

SERIOUS MASS 5455 gr

3,990 ден4,690 ден (-15%)

Додади во кошничка