Hyper Mass 1000 g

1,090 ден

На залиха

–       Извор на влакна –       Без глутен –       Без шеќер
Катеорија:

Протеински напиток во прав со вкус на чоколадо, со јаглехидрати, креатин и засладувачи

Збогатена храна

Препорачана употреба: Измешајте 1 сервирање (65 g = 2 рамни дозери = 4 полни супени лажици) од производот со 450 ml вода во шејкер. Во деновите кога имате тренинг земете 1 сервирање веднаш по тренинг. Во деновите кога одморате, земете 1 сервирање наутро.

Состав: малтодекстрин 51%, протеински концентрат од сурутка, инулин 7%, какао во прав со намалена масленост, автохтона восочна пченка 5%, креатин монохидрат 5%, калциум казеинат (содржи млеко), згуснувач (целулозна гума), ароми, емулгатор: лецитин (соја), протеински изолат од сурутка, сол, засладувач (сукралоза).

Произведено во погон во кој се процесираат производи кои содржат: млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови.

Нутритивни информации | Сервирање: 65 g

Дневна доза: 1 сервирање (65 g)

  во 100 g РВ** (100 g) во 65 g
Енергија 1656 kJ / 391 kcal 20% 1076 kJ / 254 kcal
Масти 2,2 g 3% 1,4 g
   Од кои заситени 1,2 g 6% 0,78 g
Јаглехидрати 58,5 g 23% 38 g
    Од кои шеќери 7,6 g 8% 4,9 g
Влакна 8,3 g *** 5,4 g
Протеини 30 g 60% 20 g
Сол 1 g 17% 0,65 g

**Референтна вредност за просечно возрасно лице (8400 kJ / 2000 kcal). *** Нема одредена референтна вредност.

 

Без додаден шеќер. Содржи природни шеќери.

Без глутен според регулативата на ЕУ.

Други активни состојки во дневна доза (65 g)
Kреатин монохидрат 3,25 g
   Од кој креатин 2,9 g

Дополнителни информации

Вкус

Ванила, Чоколадо

Main Menu