Tulsa T-Shirt – White

1,690 ден

  • Slim fit
  • Растеглива
  • Раглан ракави
  • Големо лого
  • Висококвалитетни ткаенини
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Без разлика дали одите во теретана или во лежерна пригода, маичката Tulsa е секогаш соодветна за носење. Оваа тенка маичка e леснa и се вклопува како ракавица благодарение на совршената мешавина на висококвалитетен памук и еластин. Овој спој на ткаенини гарантира дека маичката е еластична. Раглан ракавите овозможуваат поголема слобода на движење на рацете и рамената. Големото лого на Gorilla Wear на градите го комплетира изгледот.

Материјал: 95%памук, 5% еластин.

Дополнителни информации

Големина

XL, XXL, М

Main Menu