Whey Pure Fusion 2300gr

3,790 ден

На залиха

Придобивки:

– протеинот го подтикнува растот на мускулната маса

– протеинот придонесува во зачувување на мускулната маса

– има одличен вкус и не содржи аспартам

– засладено со sucralose SPLENDA®

–содржи високо квалитетен веј протеин концентрат и CFM® веј протеин изолат

Категории: , Ознака

Whey Pure FUSION pwd.

Високо квалитетен протеин со прекрасен вкус без аспартам. Содржи 75% чист протеин, составен од Инстантизиран Веј Концентрат (WPC) процесиран на ниска температура и CFM® Веј Изолат кој гарантира висока биолошка вредност.

Придобивки:

– протеинот го подтикнува растот на мускулната маса

– протеинот придонесува во зачувување на мускулната маса

– има одличен вкус и не содржи аспартам

– засладено со sucralose SPLENDA®

–содржи високо квалитетен веј протеин концентрат и CFM® веј протеин изолат

Препорачана употреба: Помешајте една дозерка ( 35 г) од AmixTMWhey Pure FUSION Protein со 200-300 мл вода или безмасно млеко. Земете 1-3 сервирања дневно, во зависност од вашите дневни потреби за протеин.

Supplement Facts:
Serving size: 35 g (1 heaping scoop)
 

Average Values:

per 35 g

per 100 g

Total energy

554 kJ/130 kcal

1581,5 kJ/373,5 kcal

Total Fat

1,65 g

4,7 g

   Saturated Fat

˂ 1 g

˂ 2,5 g

Total Carbohydrate

2,7 g

7,8 g

   Sugar

1,2 g

3,4 g

Protein (dry basis

26,25 g

75 g

Salt

0,45 g

1,3 g

 

DigeZyme® Multi-Enzyme Complex

52,5 mg

150 mg

DigeZyme® is a registered trademark of Sabinsa Corporation, USA. CFM®is a registered trademark of Glambia PLC.
 

Alanine

4 805 mg

 

  Lysine*

 8 800 mg

 

Arginine

2 500 mg

 

  Methionine

2 300 mg

 

L-Aspartic Acid

11 800 mg

 

  Phenylalanine

2 900 mg

 

Cysteine/cystine

2 205 mg

 

  Prolin

6 510 mg

 

Glutamine**

19 695 mg

 

  Serine

4 305 mg

 

Glycine

1 900 mg

 

  Threonine

7 800 mg

 

Histidine

1 605 mg

 

  Tryptophan

1 700 mg

 

Isoleucine*†

6 205 mg

 

  Tyrosine

2 505 mg

 

Leucine*†

10 010 mg

 

   Valine*†

5 305 mg

* Essential Amino Acids † Branched Chain Amino Acids – BCAA
** Glutamine values based on glutamic acid content

Состојки: Ултрафилтриран концентрат од сурутка процесиран на ниска температура /од млеко/,CFM® cross-flow микрофилтриран протеински изолат од сурутја /од млеко/ со протеински фракции (бета-лактоглобулин,алфа-лактоглобулин, бовин серум албумин, имуноглобулин, гликомакропептид, лактоферин, лектопероксидаза), какао во прав (само со вкус на чоколадо), малтодекстрин, стабилизатори: колаген хидролизат, ксантан и гуар гума, емулгатор: соја лецитин, арома, засладувачи: сукралоза Splenda®, ацесулфам – K, боја: (вкус на банана – куркумин; јагода, и овошни вкусови – екстракт од цвекло; јаболко и цимет – тартразин и патентиран сино V), патентирани дигестивни ензими DigeZyme® -мулти ензимски комплекс (амилаза, липаза, лактаза, целулаза, бактериолошки неутрална протеаза)

Предупредување: Не го користете овој производ ако сте
бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте се подалеку од деца. Не ја надминува препорачаната дневна доза! Да се чува на температура не повисока од 25°C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за било каква штета предизвикана од неправилна употреба или складирање. Рок на употреба, нето тежина и вкус: означено на пакувањето. Алергени: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен, школки, ореви и кикирики.

 

 

 

Дополнителни информации

Вкус

Vanilla, Strawberry, Chocolate

Main Menu