Yeso Boxing Gloves – Vintage Brown

4,190 ден

Нема на залиха

– Врвна конструкција од кожа
– 5% слојна внатрешно полнење направено од пена
– Големи лепенки на зглобовитеarge
– Обезбедуваат целосна заштита на дланката и зглобовите
– Винтиџ изглед
– Направени за професионалци

Yeso Boxing Gloves – Vintage Brown

Yeso ракавицте за бокс и штитниците се веројатно најдобриот и најкласичниот сет за бокс што постои.Овој сет е направен во колаборација со шампионот Питер Аертс.Ракавиците се повеќенаменски и нудат одлична заштита, апсорпција и долготрајност. Овие ракавици се вашиот најдобар партнер за време на тренин или борба. Специјално дизајнирани со високо квалитетни материјали. Целите ракавици се обложени со врвна кожа која служи како штит.Дали сте подготвени да достигнете нови врвови? Искомбинирајте ги Yeso ракавицте за бокс и штитниците и изгледајте моќно во рингот.

Боја : Винтиџ кафена
Состав на внатрешноста: 80% Кожа од крава, 20% EVA /пена полнење на дланката и зглобовите
Состав на надворешноста: 80% EVA /пена полнење, 12% полиестер, 5% најлон велкро, 3% PU полнење

Main Menu

Yeso Boxing Gloves - Vintage Brown

4,190 ден