322 Functional Sporty Tank Top Power – Black

2,290 ден

 • Машки функционален тенк топ
 • Класичен крој на ракави
 • Тенок фит
 • Тркалезно деколте
 • Рефлексивно лого NEBBIA напред и назад
 • Идеален за сите видови спортови
 • Материјал:80% ПОЛИАМИД, 20% ЕЛАСТАН
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Време е за тренирање! Облечете го нашиот функционален танк топ Power и почувствувајте вистинска слобода додека спортувате!

И ова парче е од машката колекција NEXT LEVEL која ви помага да постигнете повеќе.

Играјте игра со пријателите или достигнете го тој нов максимум во теретана, овој тенк работи одлично со сите спортски активности. Направен е од нашиот POWER материјал со технологија за отстранување на пот, флексибилен е и отпорен на абење. Тенкиот фит го прави совршен пар спортски панталони; не е премногу лабава, не премногу широка, не премногу тесна. Еластичниот материјал и без ракави ви дозволуваат да тренирате без да се чувствувате ограничено. Однапред, а исто така и одзади, добивате рефлексивно лого NEBBIA што ќе ве направи видливи дури и навечер.

Грижете се за облеката и за нашата планета:

 • Се пере на максимална температура од 40°C со облека во иста боја, не оставајте во вода
 • Не пеглајте и не сушете во машина за сушење
 • Не користете омекнувач
 • Ако повеќе не ја сакате облеката, рециклирајте или подарете 🙂

Дополнителни информации

Големина

L, XL, XXL

Main Menu

322 Functional Sporty Tank Top Power - Black